یهو انگشتاشو از رو پیانو برداشت. آخرین نت تو هوا ول شد. شروع کرد انگشتاشو تو هوا تکون دادن به دنبال جمله‌ای که به زبونش نمی‌اومد. آرشه تو دست من آویزون مونده بود منتظر جمله‌ی لعنتیش. یهو شروع کرد:‌ "تو اصن ریتمو نمی‌فهمی." کلماتش، به اون لهجه‌ی مقطع ارمنی، یکی یکی خوردن تو سرم. "تا وقتی این ریتمو نفهمی هیچ کاری نمی‌تونیم بکنیم."

من؟ من هنوزم ریتم نمی‌فهمم. من هیچ وقت ریتم نفهمیدم. یا تندتر بوده‌م یا کندتر، یا جلو بوده‌م یا عقب. اون موقع؟ هه. اون موقع فقط گریه کردم.

/ 6 نظر / 3 بازدید
کاوه حدادی

خیلی بده که آدم ریتمو تفهمه و از اون بدتر این که فالش باشه. هیچ کاریش نمیشه کرد. ولی خب موقعیت جفنگیه.

کتایون

به جان خودم آلبرت اینشتن هم عین تو بود. تو یه کتابی نوشته که آلبرت همیشه با یک موسیقیدان بزرگی که معاصر هم بودن و رفیق بودن(الان اسمش یادم نیست که کی بود) دوئت کار میکردن. بعد این پیانیسته حرص می خورده از دست اینشتن و آخرش عصبانی شده گفته : تو اصن شمردن بلدی؟ بشمر: یک دو سه چهار یک دو سه چهار !!! :))

ارغوان

گریه نداره که!درست می شه شقایق سلام!

امیر

اینجا مساله عدم پیشرفت تو تمرین دوئت نیست دوستان. روشن شد؟!

کاوه حدادی

خب من هم فکر می کردم بدون اینکه نیاز به توضیح باشه کاملن معلومه که من دارم شوخی می کنم. این از کلمات و لحن همون چند جمله من فکر کنم که هویداست. بالطبع اصلن نیازی نبود که شما اون جواب رو به من بدی و یا جناب امیر از موضع دانای کل موقعیت رو برای ما -من بیشتر- احمق ها تشریح و توضیح و تفسیر کنن و لزومن هم از واژه دوئت استفاده کنن. (که البته من نمی دونم چه لزومی داشت اساسن و چگونه ایشان پی به این مهم بردن. تنها به صرف اینکه این متن اشاره دارد به یک پیانو و یک ویولن احیانن) بله سرکار دکتر شقایق! بله. ما -حداقل بنده- فهمیدم که داستان چیست. من گمان می کردم اظهر من الشمس است که کامنت من کمی تا قسمتی شوخی ست و این را کلماتش فریاد می زند. من به خودم اجازه نمی دهم هیچ وقت به یک آدم حتا واقعن فالش بگویم فالش. اوکی استاد؟ ما را عفو کنید.

کاوه حدادی

البته بنده همین الان که سایر کامنت ها را نگاه می کنم باید بگویم که مسلمن فقط و فقط از طرف خودم حرف می زنم و تا حدودی هم با توجه به سایر کامنت ها به شما حق می دهم اما... یک حرف کاملن دوستانه هم اینکه به نظرم اساسن در نقد، استناد به اینکه چه چیزی استعاره چیست و اینها کمی تا قسمتی بی معنی ست همانطور که در سینما هیچ چیزی -مطلقن هیچ چیزی- سمبل و نماد هیچ چیز دیگری نیست. زیاده عرضی نیست که قابل طول باشد.